Help with Search courses
Umíte si ověřovat informace? Víte, jak pracovat s mediálním sdělením? 

Zde vám budeme postupně přidávat užitečné rady pro práci s informacemi.


Máte dotazy? Myslíte, že bychom sem měli doplnit nějaké informace? Kontaktovat nás můžete na mailu mrazova@svkos.cz

Kurz vás provede tvorbou prezentace v programu MS PowerPoint. Projdeme si důležité zásady pro tvorbu prezentace, jak samotnou prezentaci vytvořit, vložit do ní obrázky či videa a ukážeme si možnosti, jak pracovat s hotovou prezentací.


Lektor: Michaela Mrázová
Kontakt: mrazova@svkos.cz

Kurz je určen pro každého začátečníka, který ovládá základy práce s počítačem v prostředí Windows. Seznámíme vás s úplnými základy Excelu a vše vysvětlíme jednoduše na praktických příkladech. Přidáme také tipy, jak si práci s Excelem usnadnit. 

Lektor: Michaela Mrázová
Kontakt: mrazova@svkos.cz 

Kurz je určen pro začátečníky a zájemce, kteří s programem Word zatím nepracovali nebo jej používali velmi málo. 

Naučíte se vytvářet textové dokumenty, budete umět do dokumentu vložit obrázek a tabulku, upravit vzhled stránky nebo dokument vytisknout.

Lektor: Michaela Mrázová
Kontakt: mrazova@svkos.cz

Canva je jednoduchý online grafický nástroj pro vytváření různých propagačních materiálů, příspěvků na sociální sítě, prezentací či pozvánek. V tomto krátkém kurzu vás naučíme základy práce s tímto nástrojem. 

Lektor: Michaela Mrázová
Kontakt: mrazova@svkos.cz

Kurz je určen pro začátečníky v seniorském věku. V několika modulech vás seznámíme s praktickými frázemi tak, abyste byli připraveni (nejen) na vaši zahraniční dovolenou. Témata  – Letiště, Ubytování, Nakupování, U lékaře (a další)

Lektor: Tereza Tkačíková
Kontakt: tkacikova@svkos.cz

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě se v roce 2016 zapojila do projektu Knižnice pre vzdelávanie 50 plus, který byl podpořen programem Erasmus+. V knihovně vzniklo několik zájmových klubů, přičemž jedním z nejúspěšnějších byl Mozkový jogging.

Pracovní sešit Trénujeme mozek s knihovnou vznikl pro potřeby tohoto klubu, dá se však využít i samostatně. Najdete v něm výběrovou ukázku různých cvičení a technik na procvičování myšlení a možná se jako bonus dozvíte i něco o knihovnách a knihách.